HRVATSKA igra posljednju utakmicu drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva. Suparnik je Španjolska, reprezentacija koja poput Hrvatske ima sve pobjede dosad na turniru.

Hrvatska i Španjolska su još ranije osigurale polufinale, a danas će igrati za prvo mjesto. Španjolcima je za osvajanje skupine zbog bolje gol-razlike dovoljan i remi. U drugoj skupini Norveška je prošla dalje, ali se još ne zna hoće li završiti prva ili druga. Uz Norvešku će dalje proći Slovenija ili Mađarska.

Uživo utakmicu pratite na Index Sportu.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 11:12

Tijek utakmice:

30′ Kraj prvog poluvremena! Španjolska vodi 12:11 nakon prvih pola sata utakmice. Mamić je pogodio gredu sa zvukom sirene u prvom dijelu i Španjolci na odmor idu s prednosti.

30′ Prvi put danas prošao je Julen Aguinagalde i vratio španjolskoj reprezentaciji prednost.

29′ Nema pogotka ni na drugoj strani, brani Marin Šego! Odličan je hrvatski vratar, ovo mu je bila šesta obrana danas. Time-out pozvao je prvi put danas španjolski izbornik.

28′ Duvnjak je probao sam kao Karačić u napadu ranije, ali Corrales je upisao petu obranu i zaustavio hrvatskog kapetana.

28′ No odmah u narednom napadu Arino se diže se lijeve strane i pogađa za izjednačenje.

27′ Karačić opet vraća Hrvatsku u vodstvo, kakav gol!

27′ Španjolci su se vratili! Imali smo napad bez golmana, izgubili loptu i Entrerrios je pogodio za izjednačenje.

26′ Nove dvije minute dobio je Mandić za guranje, a Ferran Sole je zabio za smanjenje španjolskog zaostatka.

25′ S igračem manje izborili smo sedmerac kojeg je realizirao Zlatko Horvat i ponovno imamo +2. Dobro igra Hrvatska danas, kontrolira Španjolce, a najbolji su Karačić i Šego.

24′ Veliki problemi sada. Duvnjak je isključen na dvije minute i sedmerac su dobili Španjolci. Červar je poslao Ašanina na gol, obranio je udarac Abellu, ali netko od naših igrača ranije je utrčao u devet metara. Iz ponovljenog sedmerca Abello je pogodio i vratio Španjolce u igru.

23′ Tko drugi nego Igor Karačić! Još jednom zabija za odlazak na +2 Hrvatske. Uz Šegu, uvjerljivo prvo ime Hrvatske danas.

23′ Suci su sudili loše vođenje, nismo uspjeli otići na plus tri i Dušebajev nam je zabio u kontri. Prvi time-out na utakmici.

21′ Kakva obrana Šege! Fantastično je skinuo zicer Španjolcima, da bi u nastavku akcije napravili prekršaj u napadu. Hrvatskoj se nudi prilika za +3.

20′ Prvi sedmerac na utakmici otišao Španjolcima. Obrana iz prostora na Dušebajevu, Sole je pucao i promašio, odnosno pogodio gredu. Ostaje +2 za Hrvatsku.

19′ Dušebajev je izgubio loptu, nismo uspjeli zabiti na nepostavljenu obranu Španjolaca, ali jesmo u nastavku našeg napada. Karačić je asistirao Šipiću, a ovaj s crte lijepo poentirao za +2.

18′ Odmah u narednom napadu Luka Stepančić zabija fantastičan pogodak. Pod prekršajem je odlučio iskoristiti lob i prebaciti španjolskog vratara. Prava majstorija.

17′ Vratili su se Španjolci s igračem manje, Raul Entrerrios je svojim drugim pogotkom na utakmici vratio egal.

16′ Nove dvije minute za Španjolce, Sole je sapleo Mamića i zaradio isključenje. Hrvatska nije iskoristila igrača više, Karačić je loše dodao Marinu Mariću i Španjolci su se obranili.

15′ Španjolci nisu uspjeli zabiti u svom napadu, Šego je obranio udarac Maquede.

14′ Nismo iskoristili šansu, Stepančić je pucao gotovo s krila, ali je Rodrigo Corrales obranio taj udarac.

13′ Španjolcima je suđen prekršaj u njihovom napadu za izjednačenje, pa su dobili loptu zbog igranja noge Duvnjaka koji je dobio žuti karton zbog toga, a onda je Maquedin udarac završio u bloku. Hrvatska ima šansu otići na +2.

12′ Prvo vodstvo Hrvatske na utakmici! Nakon što je suđen prijestup Španjolcima, Hrvatska je odigrala dobar napad kojeg je završio Marko Mamić i pogodio za 6:5.

12′ Dobili smo priliku prvi put povesti, odigrali smo dugi napad, tukao je Duvnjak iz daljine, ali nije pogodio. Obranio mu je španjolski vratar.

11′ Uspjeli smo se obraniti s igračem manje, presjekli smo cepelin Španjolaca, Mamić je vršcima prstiju odbio loptu i Šego je uhvatio.

10′ Brzo izjednačenje Hrvatske. Igrali smo napad bez golmana i opet je pogodio Karačić! Sjajno igra danas Igor kojem je ovo već četvrti gol u nizu.

9′ Prvo isključenje Hrvatske! Željko Musa dobio je dvije minute, a Španjolci opet preuzeli vodstvo. Canellas je proigrao na crtu Treja, a on poentirao pokraj nemoćnog Šege.

9′ Španjolci su preživjeli period bez dvojice igrača i sad su opet kompletni. Izjednačena utakmica zasad.

8′ Vratio se Španjolcima jedan igrač, opet bez vratara grade dugi napad. Pronašli su mjesto na krilu, Šego je obranio, Hrvatska je jurnula u kontru, a Mamiću je suđeno probijanje. Hrvatska još traži prvo vodstvo.

7′ Novo isključenje za Španjolsku! Karačić je to iskoristio i postigao treći gol u nizu za 4:4.

7′ Španjolci su odigrali dugi napad bez golmana i uspjeli zabiti. Raul Entrerrios je bio strijelac koji se probio kroz sredinu.

6′ Prvo isključenje na utakmici! Canellas je srušio Karačića i Litavci su mu dali dvije minute. Hrvatska je iskoristila igrača više i poravnala na 3:3. Strijelac je opet bio Karačić.

5′ Odmah su Španjolci vratili prednost, dugi napad, i udarac Ferrana Solea iz daljine. Šego nije imao šanse – 2:3.

4′ Karačić fantastičnim šutom pogađa za izjednačenje.

4′ Maqueda je pronašao prostor i pogodio za 2:1 te tako postao prvi strijelac Španjolske na prvenstvu.

4′ Pokušali su Španjolci brzim napadom iznenaditi Hrvatsku, ali je suđeno devet metara. Nastavak španjolskog napada.

3′ Stepančič se diže i pogađa za izjednačenje.

2′ Uzeli smo loptu, Mandić je jurnuo u kontru, ali je španjolski vratar obranio taj udarac.

2′ Stepančić je izgubio loptu u prvom hrvatskom napadu, a Španjolci su se odlučili za dugi napad.

1′ Poveli su Španjolci prejednostavno, Daniel Sarmiento je otvorio utakmicu pogotkom za 1:0.

1′ Nakon intonacije himni, krenula je utakmica u Beču! Španjolci imaju prvi napad.

Uoči utakmice:

15.45 Još malo do utakmice! Hrvatska ima posebnu podršku u Beču.

14:30 Od našeg reportera iz Beča doznajemo da je ostalo još jako malo ulaznica za današnju utakmicu, prodaju se po 60 i 80 eura.

13:45 Atmosferu iz Beča tijekom cijelog dana možete pratiti ovdje

13:00 Ovdje se prisjetite legendarne utakmice Hrvatske i Španjolske sa SP-a 2003.

11:30 Koga biste željeli Hrvatskoj za suparnika u polufinalu?

10:00 Hrvatska prvi put na ovom Euru nije favorit na kladionicama. Koeficijent na pobjedu Hrvatske je oko 2,60, a na branitelje naslova Španjolce oko 1,70.

09:00 U drugoj skupini je kaos uoči današnjih utakmica. Provjerite kome što treba ovdje

*Sadržaj donosi Index u suradnji s PPD-om, te u skladu s najvišim profesionalnim standardima.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz rukometni Euro i Hrvatsku, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet.

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.

Izvor vijesti: / index.hr