DINAMO od 17:30 na Maksimiru protiv Lokomotive igra susret 19. kolu HNL-a, zadnjeg prije zimske pauze. Dinamo će nakon ove utakmice u srijedu igrati zaostali susret protiv Rijeke.

Dinamo je poveo u 68. minuti golom Mislava Oršića.

Tijek susreta pratite na Indexu…

DINAMO – LOKOMOTIVA 1:0

(Oršić 68′)

TIJEK SUSRETA:

82′ Gojak mijenja Hajrovića

76′ Tolić je dobio žuti karton zbog starta na Theophile-Catherineu

75′ Lijepa solo akcija Ivanušeca, ali Mersinaj ga je zaustavio

68′ Stojanović mijenja Pinta

68′ GOOOOOOOOOOL! Sedam minuta nakon što je ušao u igru Oršić je zabio. Pinto je odlično ubacio na drugu stativu, Grbić brani Šitumov udarac glavom, a odbijenu loptu Oršić posprema u gol

61′ Atiemwen izlazi, u igri je Oršić

59′ Prilika za Lokomotivu! Tolić je lijepo ubacio na peterac, ali nitko od Lokomotivinih igrača je nije uspio skrenuti u gol. Livaković je lako uhvatio loptu

58′ Pinto je dobio žuti karton, slobodan udarac za goste

57′ Velika prilika za Dinamo! Majer je sjajno proigrao Pinta na desnoj strani. Ovaj šalje još bolju nisku loptu u peterac, Atiemwen je potpuno sam, ali mu Grbić odličnom reakcijom skida loptu s kopačke

56′ Dinamova igra svodi se uglavnom na udarce izvan šesnaesterca, kao što je bio ovaj Hajrovićev. Lokmotiva izgleda kao da se ovako može braniti do sutra

52′ Majer sjajnom loptom nalazi Ivanušeca, ali njegov udarac od bloka ide u korner

50′ Jakić izlazi zbog ozljede, a u igri je Halilović

46′ Počeo je nastavak. Na Maksimiru je 1935 gledatelja

45’+1′ Poluvrijeme. Dinamo je odigrao vrlo slabih 45 minuta i osim jedne kakve-takve prilike Majera nije odigrao ništa. Gosti se brane bez većih problema, a mogli su i voditi da greda nije zaustavila udarac Tolića u 7. minuti

Tekst se nastavlja ispod oglasa

45′ Odličan centaršut Perića, ali Majer s istog mjesta kao prije nekoliko trenutaka glavom puca pokraj gola

44′ Slab Majerov udarac glavom sa šest metara Grbić lako hvata

39′ Ivanušec je s 20 metara gađao suprotni kut, no lopta je otišla pokraj gola

32′ Prilika za Dinamo! Napokon nešto od domaćina. Majer je nakon duplog pasa s Hajrovićem ušao u šesnaesterac, ali je pucao pokraj gola

29′ Prilika za Lokomotivu! Groždek je probio desnu stranu i poslao povratnu loptu u srce šesnaesterca. Tamo je Emerson u odličnoj poziciji, ali je ostao na krivoj nozi i nije dobro zahvatio loptu

29′ Groždek je raspalio s 20 metara, Livaković odbija u korner

28′ Hajrović je u borbi za loptu nagazio Petraka, ali se izvukao bez kartona

25′ Cokaj je dobio žuti karton. Bolji je sad Dinamo, iako još bez ozbiljnog udarca na gol

21′ Probao je Atiemwen s 25 metara. Pokraj gola…

19′ Pitno je dobro ubacio s desne strane, ali Gavranović se nije uspio izboriti za loptu

12′ Dinamo još nije složio ozbiljan napad

7′ Greda! Tolić je odlično pucao iz slobodnog udarca s 23 metra, ali je lopta se od grede odbila u gol aut

5′ Moharrami je pobjegao Atiemwenu koji ga je vukao. Iranac je pao na ulasku u kazneni prostor, ali sudac Duje Strukan je odmahnuo rukom

4′ Droždek je pobjegao Dinamovoj obrani, ali sudac je označio zaleđe

1′ Počela je utakmica

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor vijesti: / index.hr