Autor: I.Ž.K./HRT/Hina
21. 09. 2019.   prije 2 sata

U susretu šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju kod Reimsa odigrao 0:0 pa niti nakon šest susreta nema nijednu pobjedu. Remijem (1:1) je završio i dvoboj Marseillea i Montpelliera.Momčad iz Kneževine je u prvih šest kola osvojila samo dva boda i nalazi se na 19. mjestu Le Championnata, a slabiji učinak ima samo Dijon koji na kontu ima tek jedan bod. Bordeaux je propustio priliku pobjedom protiv Bresta skočiti na drugo mjesto ljestvice, a susret je završio 2:2. Jimmy Briand je doveo domaćine u vodstvo u šestoj minuti, gosti su okrenuli rezultat preko Samuela Grandsira (20) i Mathiasa Autreta (45+2), a izjednačio je Pablo u 69. minuti. Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.Marseille je na svom Velodromeu jedva izvukao remi, odigravši 1:1 protiv Montpelliera. Gosti su poveli u 17. minuti autogolom braniča Boune Sarra, a izjednačenje Marseilleu donio je Valere Germain u 74. minuti. Gosti su zabili još dva gola, no oba su im poništena nakon pregleda VAR-om.Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ovaj puta nije bio u početnoj postavi Marseillea, ali je ušao u igru, i to već u 8. minuti jer se ozlijedio Španjolac Alvaro. Treba reći i da je u sudačkoj nadoknadi arbitar Delerue pokazao tri crvena kartona, zbog koškanja i prigovaranja. Dva su dobili igrači Marseillea Boubacar Kamara (90+2) i Dimitri Payet (90+4), a jednan nogometaš Montpelliera Jordan Ferri (90+2).Dan ranije nogometaši Strasbourga preokretom u drugom poluvremenu svladali su Nantes 2:1 u prvoj utakmici 6. kola. Goste je u vodstvo doveo Coulibaly (28), da bi u nastavku preokret kreirali Lienard (66) i Ajorque (89/11m).U nedjelju je na rasporedu derbi kola u kojem se sastaju Lyon i PSG.Na ljestvici vodi PSG sa 12 bodova koliko ima i Nica na drugoj poziciji, dok je Marseille treći sa 11 bodova.REZULTATI:Marseille – Montpellier 1-1 (Germain 74 / Sarr 17-ag)
Metz – Amiens 1-2 (Diallo 68 / Guirassy 39, Dibassy 54)
Bordeaux – Brest 2-2 (Briand 6, Pablo 69 / Grandsir 20, Autreta 45+2)
Nica – Dijon 2-1 (Dolberg 29, Atal 47 / Tavares 22)
Nimes – Toulouse 1-0 (Philippoteaux 39)
Reims – Monaco 0-0U petak:
Strasbourg – Nantes 2-1 (Lienard 66, Ajorque 89-11m / Coulibaly 28)U nedjelju: