LEIPZIG je u 15. kolu Bundeslige razbio Fortunu u gostima 3:0 i došao do šeste uzastopne pobjede kojom je izbio na prvo mjesto Bundeslige.

Momčad Juliana Nagelsmanna povela je već u 2. minuti golom Schicka, a susret je riješio Timo Werner u 58. minuti iz penala. Konačnih 3:0 postavio je Mukiele u 75. minuti.

U tih šest pobjeda zaredom Leipzig je zabio čak 25 golova i uz Bayern je daleko najefikasnija momčad prvenstva. Leipzig će prvi biti barem do sutra i gostovanja Borussije (M) kod Wolfsburga.

Ona druga Borussija, dortmundska, odigrala je sjajnu utakmicu i golovima Reusa, Sancha, Hazarda i Schulza pobijedila Mainz u gostima 4:0. Bayern je hat-trickom Coutinha razbio Werder 6:1, a Köln je s dva igrača više bio bolji od Leverkusena 2:0.

Bundesliga, 15. kolo:

Bayern – Werder 6:1 (Coutinup 45′, 63′, 78′, Lewandowski 45’+4′, 72′, Müller 75′)

Mainz – Borussia Dortmund 0:4 (Reus 32′, Sancho 66′, Hazard 69′, Schulz 84′)

Köln – Bayer Leverkusen 2:0 (Cordoba 73′, Bornauw 84′)