HAJDUK vodi 2:0 protiv Honveda u drugoj pripremnoj utakmici, koja se igra u turskom Beleku.

Strijelci su Leon Kreković u 13. i Stanko Jurić u 32. minuti. Jurić je asistirao kod prvog i zabio drugi.

Suparnik Bijelima je mađarski Honved, prvoligaš koji se trenutno nalazi na šestom mjestu OTP Bank Lige (mađarska prva liga). Utakmica se igra na Mardan stadionu u Beleku.

Prijenos utakmice moći ćete pratiti ispod teksta.

HONVED – HAJDUK 0:2

Tijek susreta:

59. minuta – Dvije nove promjene kod Honveda – ušli su Kalnoki-Kis i Niba umjesto Lovrića i Batika.

53. minuta – Izmjena u Honvedu – Tonći Kukoč ulazi umjesto Georgea.

46. minuta – Krenulo je drugo poluvrijeme. Hajduk vodi 2:0 protiv Honveda u drugoj pripremnoj utakmici.

45. minuta – KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Hajduk zasluženo vodi 2:0 protiv Honveda golovima Krekovića u 13. i Jurića u 32. minuti.

41. minuta – Ismajli je ušao u igru umjesto Dellove, koji je dobio nezgodan udarac u jednom duelu zbog čega ne može nastaviti utakmicu.

40. minuta – Hajduk dominira u Beleku. Igraju Splićani angažirano, brzo i konkretno prema naprijed. S druge strane, Honved je gotovo bezopasan.

38. minuta – Teklić opalio iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali preko gola.

32. minuta – GOL ZA HAJDUK! 0:2, strijelac je STANKO JURIĆ! Nakon akcije s desne strane, Blagaić je poslao loptu na rub šesnaesterca, gdje je natrčao Jurić i lijevom pogodio donji desni kut za 2:0!

28. minuta – Amadou se našao u prilici nakon ubačaja u šesnaesterac, ali je s pet metara prebacio gol.

26. minuta – Opasan ubačaj Honveda s desne strane, ali se Jurić vratio i zatvorio drugu vratnicu, a lopta prošla u aut.

20. minuta – Pokraj terena u Beleku dominiraju hrvatski, engleski, mađarski i talijanski jezik. S klupe Hajduka se od igrača konstantno traži brža igra prema naprijed, što se Bijeli i trude raditi od početka utakmice. Kao nagrada je stigao i gol Krekovića.

13. minuta – GOL ZA HAJDUK! 0:1! Strijelac je LEON KREKOVIĆ! Oduzeli su Bijeli loptu na 30 metara, nakon čega je Jurić s desne strane idealno ubacio pred gol za Krekovića, a krilni napadač Hajduka iz blizine sigurno zabio pored nemoćnog vratara Honveda.

10. minuta – Hajduk je bolje otvorio utakmicu, ima posjed i konkretno ide prema naprijed te traži priliku za gol. Međutim, za sada nešto nedostaje Splićanima završni pas do pogotka.

1. minuta – Počela je utakmica.

HONVED: Tujvel, Uzoma, Batik, Kamber, Lovrić, Aliji, George, Bano-Szabo, Kesztyus, Lanzafame, Amadou.

HAJDUK: Blažević, Tahiraj, Radić, Bradarić, Dellova, Čolina, Nejašmić, Blagaić, Jurić, Teklić, Kreković.

U prvoj pripremnoj utakmici protiv švicarskog Grasshoppera Bijeli su odigrali 1:1, a trener Igor Tudor u tom je susretu koristio dvije različite momčadi u dva poluvremena.

U današnjem susretu strateg Bijelih može računati na sve igrače osim Jaira koji je zbog lakše ozljede koju je zadobio na utakmici sa švicarskom momčadi dobio nekoliko dana poštede te Stefana Simića i Marija Vuškovića koji od prije treniraju po posebnom programu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor vijesti: / index.hr